Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbare nume dupa divort, modificare contract
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbare nume dupa divort, modificare contract

Mi-am schimbat numele dupa divort (am revenit la cel de fata) dar nu am facut partaj si in contractul de apartament, care este pe numele amandurora, sunt trecuta cu numele sotului.Unde trebuie sa ma adresez sau cum sa procedez?
Buna ziua,
In acel contract, veti ramane cu numele sub care ati cumparat apartamentul.
Cand va va trebui sa dovediti ca sunteti una si aceias persoana veti prezenta noul C.I si sentinta de divort care arata schimbarea de nume.
av. Gabriel Klein Kiritescu