avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Modificãri privind executarea pedepsei.Cât va ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Modificãri privind executarea pedepsei.Cât va executa un condamnat ?

Am inteles ca sa aprobat un nou cod privint executarea pedepsei prin care in loc de 8 luni la an pe care le face un detinut se vor face 6 luni la an!Este adevarat?Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: doberv , utilizator 18:58, 3 Iulie 2013
pana nu va intra ca sa se stie forma finala nu poate sti nimeni cu exactitate .
sa asteptam 2014 sau poate alti ani ca sa vedem cum va intra in vigoare noul cod penal.
eu unul nu cred ca se va intampla anul acesta si posibil nici la anul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noul cod penal Meo82 Meo82 In legatura cu noul cod penal, as dori sa va intreb daca odata cu punerea acestuia in aplicare persoanele private de libertate vor beneficia de vreo anumita ... (vezi toată discuția)
Cod penal -legea 10 letty_2009 letty_2009 cine poate sa ma lamureasca?pentru ca nu mai inteleg nimic.pe data de 17 februarie2009 s-a aprobat de catre Parlament ordonanta 73/2008 in care se spune ca ... (vezi toată discuția)
Inchisoare cu executare ana_coafeza ana_coafeza Fratele meu are o pedeapsa de 7 ani inchisoare cu executare cu acest nou cod penal cand osa intre in vigoare poate beneficia,Va rog raspundeti-mi. (vezi toată discuția)