Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Modificãri privind executarea pedepsei.Cât va ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Modificãri privind executarea pedepsei.Cât va executa un condamnat ?

Am inteles ca sa aprobat un nou cod privint executarea pedepsei prin care in loc de 8 luni la an pe care le face un detinut se vor face 6 luni la an!Este adevarat?Va multumesc anticipat!
pana nu va intra ca sa se stie forma finala nu poate sti nimeni cu exactitate .
sa asteptam 2014 sau poate alti ani ca sa vedem cum va intra in vigoare noul cod penal.
eu unul nu cred ca se va intampla anul acesta si posibil nici la anul.