Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Dezvoltare aplicatie software - inregistrari contabile
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Dezvoltare aplicatie software - inregistrari contabile

cum pot inregistrez in conta o factura+ contract care cuprinde " dezvoltare aplicatie software...." suma e consistenta aprox. 30000 lei, dar cei care au emis factura sustin ca au prestart un serviciu.
va multumesc
In opinia mea, veti inregistra in active necorporale(cont 208).
Monografie contabila :
-achizitia :
208= 404
4426=404
- plata achizitiei :
404=521
-amortizarea lunara :
6811=2808 ( cu valoarea inregistrata in 208/ 3ani *12 luni)