Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte de munca

buna ziua,
mi-a fost furata cartea de munca si,desi,am facut plangere la politie nu am reusit sa o recuperez.
cum pot sa imi recuperez cartea,in conditiile in care am 35 de ani vechime si intreprinderile de dinainte de 1990 s-a desfiintat si nu gasesc lichidatorii.
ajutati-ma!
Pentru perioadele lucrate inainte de 1990 mergeti la Directiile Judetene ale Arhivelor Nationale in raza carora fostii dvs angajatori aveau sediul.

Dupa 1990 , mergeti pentru perioadele lucrate in sectorul privat la ITM-ul in raza carora fostii dvs angajatori aveau sediul.