Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Certificat fiscal masina adusa din Germania
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Certificat fiscal masina adusa din Germania

buna ziua.
Trebuie sa inmatriculez o masina adusa din Germania. Problema este ca imi cere certificat fiscal. Masina nu a fost inmatriculata pana acum in Romania. A avut doar cele 3 seturi cu nr rosii. Cum se poate proceda? Va multumesc!
Fara certificatul fiscal nu puteti inmatricula masina.Cel de la care ati cumparat masina trebuie sa va dea certificatul,atentie sa fie pe 0 sa nu apara datorii catre finante.