Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj bunuri comune dupa apel
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj bunuri comune dupa apel

buna sera ,

am cerut la partaj o cota m-ai mare si la fond a fost 1/2 cu 1/2 am facut apel si a fost respins ca nefondat ,intrebarea mea m-ai merita sa fac recurs sau nu ?

Dv.stra stiti mai bine ce aveti in dosar. De obicei intr.un proces in apel mai exista sperante sa se schimbe ceva, in recurs sunt mai putine sanse ptr ca nu se mai dezbat probleme de fond ci doar legalitatea hotararii.
Nu vom putea sa va dam un raspuns pertinent fara a cunoaste actele si lucrarile dosarului, ca sa nu mai vorbim despre sentinta si decizia pronuntate deja.
Daca va doriti un raspuns cert va trebui ca un avocat sa va studieze dosarul si apoi sa luati o decizie.