Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Concediu de crestere copil
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Concediu de crestere copil

Buna, daca o persoana este in concediu de cresterea copilului pana la 2 ani, (este suspendat contractul de munca), atunici trebuie sa apara in stat si in declaratia 112? Multumesc
Buna ziua,

Trebuie declarat in fiecare luna, cu ore suspendate.
Buna, multumesc pentru raspuns, si daca la mine un an intreg nu apare in stat, pot sa-mi repar greseala?
Se poate repara greseala, prin intocmirea de state rectificative.
Multumesc si decl 112 trebuie rectificat ?
Daca si D112 a fost gresita , atunci va trebui s-o rectificati si pe aceasta.