Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract suspendat vs declaratia 112
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract suspendat vs declaratia 112

O salariata al carui contract este supendat pentru concediu crestere copil ar trebui sa apara pe perioada suspendarii in statele de salarii si in declaratia 112?
DA
Apare in ReviSal cu contractul suspendat, dar nu apare in declaratia 112 si nici in statele de salarii.
Chiar daca are contractul suspendat, persoana este inca salariata a firmei, deci trebuie sa apara in statele de plata cu 0, iar in D112 cu ore suspendate.
Am avut contract de munca suspendat in revisal(concediu crestere copil ) ,dar l-am scos si de pe stat si din decl 112; inteleg din discutia de mai sus ca nu e corect asa ;
Spuneti-mi va rog..cum corectez problema cu statul de plata si decl112 ?
faci o declaratie rectificativa 112.