Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contestatie sanctiune
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contestatie sanctiune

Ce trebuie sa fac, pentru a contesta o sanctiune si ce imi trebuie?
o contestatie/cerere impotriva sanctiunii introdusa la tribunal, sectia conflicte de munca, prin care solicitati anularea acesteia, cu motive de drept si de fapt, la care anexati actul prin care s-a dispus sanctiunea(decizia angajatorului), certificat conform cu originalul si semnat.
se depune in doua exemplare semnate
PERESCU ANDREEA, Consilier juridic
@ nik2003

Formulati o contestatie impotruva deciziei de sanctionare. Contestatia se depune in termen de 30 de zile de la comunicarii deciziei la Tribunalul in raza caruia aveti domiciliul sau locul de munca. Actiunea este scutita de plata taxelor judiciare.

La contestatie anexati si copia deciziei de sanctionare.