Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Plata servicii prestate in ascociatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Plata servicii prestate in ascociatie

buna ziua,

am o intrebare: sa zicem k in blocse fac lucrari de schimbare coloana apa calda.
ptr. munca prestata se emite de catre prestatorul serviciuluio factura cu contravaloarea serviciului si o chitanta prin care blocul,asociatia achita factuta.
este obligatoriu k sa existe un contract intre furnizorul serviciului(instalator) si asociatie un contract?!nu este factura in sine un contract?!

multumesc
Pentru respectarea procedurii legale de inregistrare executare reparatie la parti comune
Este necesar sa existe contract prestari servicii intre executant si beneficiar in care sa se negocieze si partile sa isi asume individual responsabilitatea referitor la obiect,termene,modalitati de plata,solutionare eventuale litigii