Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Al 13-lea salariu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Al 13-lea salariu

As dori sa aflu daca a mai obtinut cineva solutii favorabile in instanta privind acordarea celui de-al 13 salariu (premiu anual) pentru 2010 dupa publicarea Deciziei Curţii Constitutionale nr. 115/2012. In caz afirmativ, trimiteti, va rog, copii de pe deciziile civile, nemerele de dosar, etc. Va doresc o zi buna!
In invatamant s-au obtinut, dar inca nu au iesit motivarile. Cand apar, am sa postez aici.
In sensul neacordarii
Curtea de Apel Cluj, Secţia I-a civilă, decizia civilă nr. 63/R din 9 ianuarie 2013
[ link extern ]

In sensul acordarii
[ link extern ]