avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 172 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Al 13-lea salariu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Al 13-lea salariu

As dori sa aflu daca a mai obtinut cineva solutii favorabile in instanta privind acordarea celui de-al 13 salariu (premiu anual) pentru 2010 dupa publicarea Deciziei Curţii Constitutionale nr. 115/2012. In caz afirmativ, trimiteti, va rog, copii de pe deciziile civile, nemerele de dosar, etc. Va doresc o zi buna!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:17, 22 Noiembrie 2013
In invatamant s-au obtinut, dar inca nu au iesit motivarile. Cand apar, am sa postez aici.
In sensul neacordarii
Curtea de Apel Cluj, Secţia I-a civilă, decizia civilă nr. 63/R din 9 ianuarie 2013
[ link extern ]

In sensul acordarii
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa radio tv - sediu social societate mandricu_yo mandricu_yo Buna ziua, Referitor la taxa radio - tv , am primit o factura de plata pe societatea pe care o administrez, de 360 lei pe ultimii 3 ... (vezi toată discuția)
Cereri in recurs eduuard eduuard Conform actualei legislatii in materie civila, in recurs, cererile si concluziile partilor pot fi formulate doar prin avocat? (vezi toată discuția)
Pls fff urgent !!! ContSters77719 ContSters77719 Va rog, poate cineva sa-mi raspunda? Am nevoie de textul integral al H.C.M. nr. 1676 / 1959 sau macar data cand a fost publicata, unde sa caut... urgent! Cu ... (vezi toată discuția)