Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Taxa de mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Taxa de mostenire

Cat costa taxa de mostenire care nu s-a facut in termenul legal? Mai precis dupa o persoana care a murit in urma cu 25 ani si dupa care nu s-a facut taxa de mostenire. Cat m-ar costa astazi daca deschid actiunea?
Impozit pe succesiune platit 1% calculat la valoarea masei succesorale. Onorariu notarului este stabilit in raport de valoarea bunurilor. In caz de neintelegere intre mostenitori va adresati instantei.