Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Activitate voluntariat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Activitate voluntariat

Daca sunt angajat la o societate si vreau sa fac parte dintr-un ONG ca voluntar trebuie sa anunt societatea respectiva?
Nu aveti nicio astfel de obligatie legala. Activitatea de voluntariat nu este remunerata.
in cazul in care apare remuneratie si un contract de munca pe un proiect banuiesc, ca trebuie sa anunt
Da, va trebui sa anuntati , deoarece, in functie de locul de munca unde declarati functia de baza se acorda deducerea personala, conform art.56 C.fisc.
Va multumesc foarte mult pentru ajutor