Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Doresc un raspuns urgent - exmatriculare eleva ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Doresc un raspuns urgent - exmatriculare eleva insarcinata

Sunt eleva in clasa a 11 a la un Liceu cu Program Sportiv ,si sunt insarcinata in luna a 5 a .Mi s-a spus ca nu mai am dreptul sa urmez cursurile acestui liceu pentru simplul fapt ca sunt insarcinata , iar liceul este vocational (sport) .doresc sa stiu daca scoala are dreptul sa ma exmatriculeze.
Este hazardat a emite raspuns fara a cunoaste in detaliu regulamentul de ordine interioara al unitatii scolare