Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... lnregistrare in Revisal incetarea cim ca urmare a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

lnregistrare in Revisal incetarea cim ca urmare a pensoinarii de invaliditate

In data de 05.02.2014 am primit de la un salariat o decizie medicala asupra capacitatii de munca. Salariatul se afla in concediu medical pana la data de 28.02.2014 si conform acestei decizii se incadreaza in gradul 2 (doi) de invaliditate. Practic de la 01.03.2014 contractul de munca inceteaza. In revisal nu pot trece incatarea intrucat nu am decizia de pensionare. Cum procedez?
diaru, utilizator
C.i.m. nu poate inceta in baza deciziei medicale asupra acpacitatii de munca.
Sunt alte modalitati prin care se poate inceta un astfel de c.i.m.
Stiu ca nu poate inceta in baza deciziei medicale. Ce alte modalitati sunt? Multumesc !
- Incetarea c.i.m. cu acordul partilor

- demisia
sau
- concedierea in baza art.61 lit.c c.mun.
Multumesc !