avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 681 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despagubire teren intravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despagubire teren intravilan

Am primit de la CNADR o adresa prin care sunt obligat sa renunt la o suprafata de 11 mp/teren la sosea pentru care mi se acorda despagubire de ...2 lei/mp.
Ce sa fac in fata acesei nedreptati?mentionez ca am cumparat terenul cu 7,5 euriomp.
Adresa este trimisa la data de09.01.2014,nr.92/619
Ultima modificare: Duminică, 2 Martie 2014
doryen, utilizator
Cel mai recent răspuns: doryen , utilizator 23:06, 2 Martie 2014
Poate 2 euro/mp. Daca nu sunteti de acord cu pretul ii instiintati ca nu va convine pretul sau ca nu vreti sa vindeti.
Multumesc mult conformO.G.612/2013 asta este suma maxima pe care o pot da,deci nu negociez .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare teren catre primarie. cat pot sa obtin ? claupet.ro claupet.ro Buna ziua. ma numesc claudiu si sunt din sibiu.am si eu o intrebare poate ma puteti ajuta. In zona unde locuiesc se va construi un viaduct. am primit o ... (vezi toată discuția)
Iesire din indiviziune. buna ziua, un teren de 220 mp. poate fi impartit pe din doi in ... stoicanu68 stoicanu68 Buna ziua, un teren de 220 mp. poate fi impartit pe din doi in cadrul unui proces de partaj intre doi frati? (vezi toată discuția)
Drum privat sau drum public doru51 doru51 Detin o suprafata de 4300 mp teren intravilan pe care il voi parcela in 6 parcele pentru constructie de case si un drum de 9 m latime.Am intocmit PUZ,pe ... (vezi toată discuția)