Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Inregistrare in contabilitate compensarea unor ...
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Inregistrare in contabilitate compensarea unor cheltuieli

buna seara...am o intreprindere individuala de moblier la comanda ,intr un spatiu inchiriat care apartine unei scoli... acest spatiu a trebuit renovat ,iar directorul scolii ne a spus ca ceea ce vom cheltui cu renovarea spatiului ,se va compensa cu chiria acestui spatiu.
va pot spune ca eu am cheltuit 2000 lei cu renovarea ,dar 5 luni nu am platit chiria deoarece am crezut ca se va compensa cu cei 2000 lei cheltuiti pt.renovare.
contabila scolii spune ca nu putem beneficia de aceasta compensare deoarece fiind institutie publica nu poate sa faca aceasta..,,manevra,,....ci ca va trebui sa platesc acei 2000 lei...
va rog din suflet ajutati ma cu un sfat ,deoarece nu este corect sa platesc acesti bani daca eu am renovat spatiul....cum va trebui doamna contabila sa faca aceasta compensare?...ce acte va trebui sa faca?...poate nu se pricepe ,va rog ajutati ma...
multumesc
va rog imi raspunde si mie cineva?....multumesc
~ Conținut șters la cerere ~