Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Inmatriculare masina
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Inmatriculare masina

Buna seara ..Detin un logan achizitionat prin lesing in 2005 si in 2007 l-am platit integral si l-am trecut pe numele meu ..Mai exact aprilie 2007..Nu stiu daca am platit vreo taxa de mediu s-au alta taxa speciala de mediu ..Eu acum doresc sa o vand unei prietene ..Nu stiu daca noul propietar va trebui sa plateasca taxa de mediu ..Si a doua intrebare ,eu imi voi schimba numele pe cale administrativa cat si domiciliu ,,Si aceeasi intrebare daca eu va trebui sa platesc acea taxa de mediu ptr eceeasi masina explicata mai sus ca pe talon va fi vechiul nume si vechea adresa ..Multumesc
Daca nu ati platit vreo taxa speciala, la vanzare, noul proprietar va trebui sa plateasca timbrul de mediu cf. OUG nr. 9/2013!
Dar eu va trebui sa platesc taxa de mediu daca va trebui sa imi schimb numele de pe talon cat si adresa de domiciliu