avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 286 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... intrebare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

intrebare

am depus azi dosarul pt iesire la pensie si de la firma a spus ca o sa mai lucrez pina cand o sa primesc decizia. in acest caz mai am calitate de asigurat?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:48, 27 Aprilie 2009
Da
Inocentia
Sigur ca da.
daisa a scris:

am depus azi dosarul pt iesire la pensie si de la firma a spus ca o sa mai lucrez pina cand o sa primesc decizia. in acest caz mai am calitate de asigurat?


In continuare, aveti calitatea de asigurat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carnetul de munca -la pensie carabela_anca carabela_anca Mama mea a iesit la pensie anul acesta conform limitei de varsta. A depus la Casa de pensii dosarul de pensionare in februarie. Printre actele necesare la ... (vezi toată discuția)
Urgent-pensie anticipata sau anticipata partiala!!! anabell anabell Buna ziua, Am si eu o intrebare, si v-as fi recunoscatoare daca as primi un raspuns cat mai curand: in cazul in care un salariat face o cerere catre ... (vezi toată discuția)
Pensionare pe caz de boala stefimit stefimit Buna ziua. va rog sa-mi precizati si mie .Am fost pensionat pe caz de boala incepand cu data de 01.04.2013.Am depus dosarul la pensii si dupa 3 luni am primit ... (vezi toată discuția)