Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Proces Hipermarket
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Proces Hipermarket

As dori sa actionez in justitie un Hipermarket precum si persoanele vinovate de faptul ca in mod eronat ca urmare a unei confuzii si a neprofesialismului personalului am fost interpelat (eufemistic spus) ca am introdus in buzunarul de la geaca proprii ochelari de soare;intrucat scuzele cerute verbal(dupa constatarea erorii comise de operator) nu ma satisfac consider ca umilinta suferita precum si afectarea imaginii personale si a propriei demnitati ma determina sa cer daune morale celor responsabili;am cerut ancheta conducerii magazinului dar vreau sa merg pana la capat. In strainatate asemenea gafe descalifica un magazin serios si produce daune de imagine adesea irecuperabile.

Doresc sa solicit asistenta juridica privata in eventualitatea in care actiunea mea nu este considerata minora sau ridicola

Interventie moderator: conform regulamentului de forum, identificarea unor persoane juridice ori fizice nu este de dorit. Multumesc pentru intelegere.

Ceausescu Liliana - Birou de Mediator, Mediator
Actiunea dvs. in justitie nu ar fi ridicola, dar ca simpla opinie personala, va sfatuiesc sa nu pierdeti timpul prin instanta pentru ca va trebui sa dovediti eventualul prejudiciu de imagine suferit, lucru destul de dificil de realizat..