avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cum poate sa obtina viza un cetatean chinez pentru ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cum poate sa obtina viza un cetatean chinez pentru Romania

Buna ziua,
Am cunoscut prin intermediul internetului o fata din China. Am discutat mult ....ce sa mai ....Noi am hotarat ca ne potrivim si vrem sa ne casatorim. Ea e dispusa sa se mute cu mine in Romania.Are nevoie de viza? se obtine greu? Putem intampina dificultati in acest demers. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:55, 23 Martie 2014
Gasiti aici tot ce va trebuie
[ link extern ]

Pentru China este nevoie de o invitatie avizată de I.G.I. - Inspectoratul General pentru Imigrări.
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am nevoie de ajutor - viza membru de familie M.a.e.c M.a.e.c Sunt casatorita cu un algerian, am certificatu de casatorie romanesc, ce trebuie sa fac ca sal aduc in Romania? (vezi toată discuția)
Viza temporara grup china danastoica30 danastoica30 Buna seara, Organizația pentru care lucrez găzduiește un curs internațional adresat tinerilor muzicieni. Avem un grup de 9 cursanți din Asia - opt ... (vezi toată discuția)
Invitatie pentru liban vmi vmi Buna ziua , mama mea are o prietena in liban care vrea sa vina in romania cateva zile in vizita ,care sunt pasi care trebuiesc urmati ? (noi suntem din buzau ... (vezi toată discuția)