Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cum poate sa obtina viza un cetatean chinez pentru ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cum poate sa obtina viza un cetatean chinez pentru Romania

Buna ziua,
Am cunoscut prin intermediul internetului o fata din China. Am discutat mult ....ce sa mai ....Noi am hotarat ca ne potrivim si vrem sa ne casatorim. Ea e dispusa sa se mute cu mine in Romania.Are nevoie de viza? se obtine greu? Putem intampina dificultati in acest demers. Va multumesc.
Gasiti aici tot ce va trebuie
[ link extern ]

Pentru China este nevoie de o invitatie avizată de I.G.I. - Inspectoratul General pentru Imigrări.
[ link extern ]