Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declarare bani realzati pe internet
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declarare bani realzati pe internet

Cum se pot declara banii realizatii prin internet (publicitate, webmaster, etc) de catre o persoana fizica (nu PFA).
Pentru banii incasati nu exista contract, factura, chitanta ci doar extrasul de cont in care au intrat banii.
Nici pentru cheltuielile efectuate (chirie server, reclama, etc) nu exista acte, plata se vede tot in extrasul de cont.

Multumesc!
daca tineti neaparat sa declarati veniturile este simplu...mergeti la AFP serviciul persoane fizice si va va fi pusa la dispozitie o declaratie tip

cred ca acest gen de venituri poate fi declarat si on-line...recomand sa va uitati pe siteul mfinante sau al anaf
Completati declaratia 200.