Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... VA ROG SA MA AJUTATI
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

VA ROG SA MA AJUTATI

MA NUMESC RAD IOANA, AM INTRAT INTR-UN SISTEM MLM SI ACUM IAU BONUS DE LA PERSOANELE INSCRISE DE MINE! ACEST BONUS IL PRIMESC PRIN MANDAT POSTAL! VREAU SA DECLAR ACEST VENIT, SA PLATESC IMPOZIT LA STAT!CE TREBUIE SA FAC? CUM E MAI BNE,SI DE CE, PFA? PFI? VA ROG SA MA AJUTATI
Ce este acest MLM?
MLM-multi level marketing Mai exact sunt coordonator in vanzari directe ,produse cosmetice(gen avon,oriflame) Inscriu persoane ,iar eu am comision 10% din vanzarile lor.
am inteles, voiam sa fiu sigura.In primul rand,banuiesc ca aveti incheiat un contract cu aceasta firma, ce tip de contract este?
Si daca nu exista nici un fel de contract cu acesta companie,dar eu totusi primesc niste bani prin mandat postal,cum fac sa imi declar acest venit?
Pai pe ce baza primiti acesti bani?trebuie sa aveti ceva o conventie...Cum sa primiti bani asa, pur si simplu?!