avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Taxa de timbru anulare PV Adunare generala
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Taxa de timbru anulare PV Adunare generala

Va rog frumos sa ma informati care este cuantumul taxei de timbru pt o cerere de chemare in jud. avand ca obiect constatarea nulitatii PV Adunare Generala? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:38, 11 Mai 2014
20 lei
pt.annabela.judiciar 0,30lei si taxa timbru 4 ron.
In februarie a.c. am platit 20 ron, pentru aceeasi speta. S-au modificat taxele odata cu noul cod.
Nu s-au modificat taxele de timbre anul acesta.

In prezent, OUG 80/2013 este actul normativ care reglementeaza cuantumul taxelor judiciare de timbru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot sã trimit cererea de chemare în judecatã fãrã sã ataºez dovada plãþii taxei judiciare de timbru? modul modul In urma cu aproximativ 2 ani jumate m-a agresat un tip. Am avut 15 zile IML, dar acesta a fost scos pe baza art 18^1 . retinandu-se ca l-am provocat, desi eu ... (vezi toată discuția)
Anexe pv davidiri davidiri la contestarea pv-ului se platesc anumite taxe sau timbre ??? (vezi toată discuția)
Mai este în vigoare prevederea potrivit cãreia petentul a cãrui plângere era respinsã era obligat la cheltuieli judiciare? traian23 traian23 Prin introducerea obligatiei platii taxei de timbru la formularea plangerilor contraventionale, a fost abrogat art. 36 care prevedea obligarea petentului ... (vezi toată discuția)