Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Taxa de timbru anulare PV Adunare generala
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Taxa de timbru anulare PV Adunare generala

Va rog frumos sa ma informati care este cuantumul taxei de timbru pt o cerere de chemare in jud. avand ca obiect constatarea nulitatii PV Adunare Generala? Multumesc
20 lei
pt.annabela.judiciar 0,30lei si taxa timbru 4 ron.
In februarie a.c. am platit 20 ron, pentru aceeasi speta. S-au modificat taxele odata cu noul cod.
Nu s-au modificat taxele de timbre anul acesta.

In prezent, OUG 80/2013 este actul normativ care reglementeaza cuantumul taxelor judiciare de timbru.