Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... cumul pensie gradul 3 deinvaliditate cu salariu
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

cumul pensie gradul 3 deinvaliditate cu salariu

Poate un primar al carui program de lucru este de 8 ore sau in unele sitatii de urgenta depaseste 8 ore, sa cumuleze pensia de invaliditate gr 3 cu salariul?
logic, nu. ca primar nu are salariu ci indemnizatie.