avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cantatul pe strada sau la Terase si Grdini In ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cantatul pe strada sau la Terase si Grdini In Germania ,Elvetia etc U.E constituie infractiune ?

Buna seara , am rugamintea sa ma ajutati ca Raspunsul dvs depinde de viitorul meu, eu prin anumite incojurari am ajuns sa primesc codamnare cu suspendare eu si alti 129 de pers, in fine

1 AN SUSPENDARE SI 3 ANI REABILITARE cheltuieli jiudecata 2600lei, fara restrictii sau parasiri de tara sau ceva de genul

Eu as vrea sa merg sa Cant pe strada sau la terase gradini in Germania in Elvetia, ca sa pot creste familia ,
CE mi se poate intampla in cazul asta cu Politia de acolo la niste controale sau verificari sau amenzi si altceva>???
Daca cauta Politia de acolo din Germania apare cazierul din Romania?
sau daca cantatul pe strada sau la terase constituie infractiune acolo, aici ma refer sa numai fac alta infractiune ca sa se ia in considerare DOAMNE FERESTE , imi ESTE FRICA,

ce mi se poate intampla in cel mai rau caz ?
Astept raspunsuri , Multumesc !

Ultima modificare: Miercuri, 30 Iulie 2014
lexxxx, utilizator
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 01:42, 3 August 2014
Buna ziua!

Noi nu stim legislatia din acele tari.

In orice caz, pentru a scapa de problemele dvs., va recomand sa nu ne mai faceti tara de rusine in afara...si sa nu mai cersiti bani, cantand...

Cu stima.
Nu cunosc legislatia de acolo, dar in Olanda pentru a canta pe strada pentru bani trebuie obtinuta o autorizatie de la primarie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca ai cazier cu suspendare 1an si 3 ani reabilitare este valabila si in germania ? lexxxx lexxxx Buna ziua , am rugamintea sa ma ajutati , Mai exact eu am fost condamnat cu suspendare la 1 an si 3 ani reabilitare, urmeaza sa platesc cheltuieli de ... (vezi toată discuția)
Permis suspendat in germania pentru alcool marye marye la un control de rutina pe sotul meu l-au gasit cu 1.90 la mie alcool in aerul respirat (mentionez ca el lucreaza in germania de 5 luni si e singur).a primit o ... (vezi toată discuția)