Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... schimb de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

schimb de proprietate

eu detin o garsoniera iar soacra un apartament ,apartamentul e girat la banca creditul facut pe numele sotului ,doresc sa stiu daca pot ceda garsoniera ei iar ea apartamentul pe numele sotului dak e girat sau trebuie da se ridice girarea?
Pentru a opera acest schimb aveti nevoie de acordul bancii pentru schimbarea proprietarului. Mai mult ca sigur banca va accepta cu conditia mentinerii ipotecii de catre noul proprietar.