Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salarizare
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salarizare

Ce salariu are un functionar public ce ocupa functia de expert debutant la o primarie cu studii superioare? Un calcul facut de mine conform legii 284/2010, arata cam asa 1,77(coeficientul de ierarhizare) inmultit cu 600 = 1062 lei. Insa, cineva mi-a spus ca de fapt salariu ar fi de 850 de lei, si nu inteleg de ce. Imi poate explica cineva care este varianta corecta???
Salariul minim pe economie a mai crescut intre timp la 900 de lei, coeficientii din legile de salarizare nu se aplica inca...