Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bun comun
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bun comun

buna ziua,

situatie: casatoriti, dar nu locuim impreuna, bun comun masina, achizitionata in timpul casniciei. Sotul refuza sa o folosesc. legal, ce se poate face , pt a avea acces la acest bun comun?

multumesc!
Actiune in instanta cu solicitare folosire autoturism in zilele pare (sau impare).