Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Cedare contract de concesiune
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Cedare contract de concesiune

Am incheiat un contract de concesiune teren in vederea construirii unei locuinte in anul1996. Am construit casa in care locuiesc impreuna cu familia.Acum as vrea sa cedez concesiunea fiicei mele, dar la primarie m-am lovit de urmatoarea problema: mi s-a spus ca doar prin vanzarea constructiei pot ceda concesiunea in favoarea ei.
Ce ar trebui sa fac in aceasta situatie? Daca ma puteti ajuta cu articole din lege....va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Pai sigur, concesiunea se refera la teren, dar casa ? Trebuie vanduta, nu-i asa? Analizati si dvs., cum trece casa din proprietatea dvs, in proprietatea fiicei si veti ajungeti la concluzia ca ce v-au spus cei de la primarie este corect. In continuare .. ce sa faceti? Va adresati unui notar si situatia se rezolva.