Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Punct de lucru Mall
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Punct de lucru Mall

Buna ziua. Doresc sa deschid un punct de lucru intr-un mall, dar ca de fiecare data acesta nu are proces verbal de finalizare a lucrarilor. Imi puteti da va rog frumos o solutie pentru inregistrarea lui la ORC fara acest document?
Multumesc.
Buna ziua,

Extrasul de CF pe cladire ar trebui sa il poata inlocui cu succes.

multumesc pentru raspuns, dar daca lucrarea nu este finalizata poate avea deschisa carte funciara pentru cladire? alte posibilitati mai sunt pentru deschiderea punctului de lucru la ORC inainte de receptia finala a lucrarilor?
Multumesc anticipat.
Buna ziua,

Inregistrarea punctului de lucru la Registrul Co;ertului nu poate fi facuta pana la finalizarea lucrarilor (am crezut ca este vorba de o omisiune in documentatia primita de la proprietar / sublocator). Va trebui sa asteptati predarea pentru inregistrare.

Succes!