avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 351 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

As dori sa aflu exact la cate zile de concediu de odihna am dreptul, daca in contractul individual de munca e prevazut 20 zile lucratoare/an iar eu am lucrat cu contract pe perioada 6 sept 2013- 28 oct 2014 ( inclusiv preavizul). ma intereseaza numarul de zile de concediu pt. toata perioada mentionata.
Multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:22, 11 Noiembrie 2014
22 zile de concediu de odihna.
dupa calculele mele erau 2,9 zile, adica aproape 3. aici era nelamurirea de fapt
da. asa calculasem si eu dar vroiam sa fiu sigura. multumesc.
Aveti dreptul la : 7 zile lucratoare pentru perioada din 2013 si 16 zile lucratoare pentru perioada din 2014.
In total 23 de zile lucratoare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Co suplimentar la persoanele cu handicap marlen.mary marlen.mary Avem un salariat cu certificat de incadrare in grad de handicap valabil din 30.08.2013 , 12 luni .Conform Codului muncii are dreptul la 3 zile co suplimentar, ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu de odihna angelica82 angelica82 Buna seara, Sunt angajata la aceasta firma , din 04-07-2013. In luna decembrie incepand cu data de 23 pana in data de 31, am fost instiintata ca trebuie ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! mi-am dat demisia de la o fabrică de confecții ... Florica Mihăilă Florica Mihăilă Bună ziua! Mi-am dat demisia de la o fabrică de confecții la data de 28 septembrie 2021. Am avut 9 zile din 20.concediu de odihnă pe anul acesta. Cîți ... (vezi toată discuția)