Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

As dori sa aflu exact la cate zile de concediu de odihna am dreptul, daca in contractul individual de munca e prevazut 20 zile lucratoare/an iar eu am lucrat cu contract pe perioada 6 sept 2013- 28 oct 2014 ( inclusiv preavizul). ma intereseaza numarul de zile de concediu pt. toata perioada mentionata.
Multumesc frumos.
22 zile de concediu de odihna.
dupa calculele mele erau 2,9 zile, adica aproape 3. aici era nelamurirea de fapt
da. asa calculasem si eu dar vroiam sa fiu sigura. multumesc.
Aveti dreptul la : 7 zile lucratoare pentru perioada din 2013 si 16 zile lucratoare pentru perioada din 2014.
In total 23 de zile lucratoare.