Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Actiune pensie de intretinere minor depusa in luna ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Actiune pensie de intretinere minor depusa in luna iulie - fara termen/ce se poate face?

Buna ziua,

as dori sa stiu daca pot face ceva pt urgentarea solutionarii pensiei alimentare, in sensul ca dosarul pt pensie este inregistrat din luna iulie 2014 si nici pana in prezent nu a fost repartizat.
multumesc anticipat!
In principiu, nu, este si functie de gradul de incarcare al instantei, dar si de timpul in care se raspunde in procedura administrativa la solicitarile instantei (anchete administrative, adresa serviciu parat adeverinta venituri etc)!
Acum nu puteți face nimic. De-abia după ce va fi stabilit primul termen al cauzei veți putea formula cerere de preschimbare a acestuia.