avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2067 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... AL 13 salariu cistigat in instanta
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

AL 13 salariu cistigat in instanta

Buna ziua
Lucrez la o primarie si am inteles ca se cistiga in instanat al 13 lea salariu pe utimii 3 ani , eu stiu ca din 2009 nu am mai beneficiat de acest drept

Daca se poate cistiga , daca da ma poate ajuta cine cu un model de actiune
Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:10, 14 Ianuarie 2015
Din cate stiu , de ceva vreme - 2010 - , nu se mai acorda cel de-al treisprezecelea salariu in sectorul bugetar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

De cand se platese al treisprezecelea salariu? dragos icleanu dragos icleanu Buna ziua.Imi puteti spune de cand pana cand s-a platit al treisprezecelea salariu?.Multumesc Dragos (vezi toată discuția)
Al 13 salariu utilizator86 utilizator86 Buna seara! Se poate cere in justitie al 13 salariu pentru anii 2013, 2014. Se ia in calcul si perioada cat am fost in concediu de sarcina si lehuzie? As dori ... (vezi toată discuția)
Al 13-lea salariu Mihaill Mihaill Conform contractului colectiv de munca pentru anii 2007,2008,2009 trebuia sa ni se acorde pentru munca ireprosabila cel de-al 13-lea salariu.Mentionez ca ... (vezi toată discuția)