Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

la o succesiune intra 5 veri primari(nu sint mostenitori directi)verii fiind cele mai apropiate rude.4 dintre veri sint in viata ,al 5-lea fiind decedat dar cu un copil.intrebare-copilul celui decedat beneficiaza de aceasi cota parte ca si ceilalti 4 veri?sau are o cota diferita la succesiune?
multumesc astept raspuns
Culege ce i s-ar fi cuvenit părintelui sau.
multumesc pt rasp da sint intr-un caz de acest gen mai precis varul decedat a fost tatal meu si vroiam sa stiu daca am aceasi cota cu ceilalti 4 veri care sint in viata