Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... cerere de esalonare datorii impozit profit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

cerere de esalonare datorii impozit profit

pentru solicitarea esalonarii la plata al impozitului pe profit decembrie 2008 exista un model de cerere, pentru administratia financiara, exista vreun articol de lege care m-ar ajuta? suma este de 45 000 lei , dar nu am avut lichiditati pentru acoperirea acestor sume.Societatea este IMM si nu a avut niciodata datorii fata de bugetul de stat iar pe 2009 si-a achitat toate datoriile.
codul fiscal prevede modalitati de esalonare a datoriilor.pentru a beneficia de esalonare se intocmeste un dosar.luati legatura cu administratia fiscala.