Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Avertisment de plata firma recuperări creanțe
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Avertisment de plata firma recuperări creanțe

Buna ziua!

Am primit recent un avertisment de plata de la societatea mentionata in titlu, pentru fratele meu, cel care a luat creditul. De un an de zile tot primesc aceste avertismente + telefoane o data pe luna. Fratele meu nu este in tara si nu este usor sa-l contactez, discut o data la 3 luni cu el si cand aduc vorba spune sa le ignor.

Daca eu continui sa ignor aceste scrisori, exista vreo modalitate prin care respectiva firma sa-mi faca ceva? Mentionez ca pe numele fratelui meu este inmatriculata o masina.

Am vreo cale prin care sa scap de ei?

Datoria inregistrata este ~1000 de lei, dar eu nu am posibilitatea de a o achita.
Daca datoria e a fratelui si lui nu-i pasa, care e treaba dvs ? De ce va suna pe dvs ? Inchideti-le tel. Iar fratele, da, poate ramane fara masina.