avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 451 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inscriere masina (vanzator decedat)
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inscriere masina (vanzator decedat)

Salutari tuturor.treaba sta in felul urmator:acu 2 ani am achizitionat un vehicul pe care,cum necum,nu am reusit sa-l transcriu,iar acum ma lovesc de o problema,si anume:intre mine si proprietarul din acte mai exista un intermediar care o avut-o inregistrata doar la Primarie/Finante iar eu am nevoie de certificat fiscal de la ambii(dupa spusele celor de la intermedieri acte auto),asta n-ar fi o problema,numai ca proprietarul din acte o decedat intre timp.Iar acu va intreb ce variante am sa transcriu acest vehicul?
Cel mai recent răspuns: S_Constantin , utilizator 09:59, 4 Februarie 2015
eu nu cred ca este necesar certificatul fiscal de la primul si daca totusi trebuie, adresati-va mostenitorilor defunctului
Analizati oportunitatea unei actiuni in instanta pentru obtinerea unei hotarari judecatoresti care sa tina loc de contract de vanzare cumparare
ynocentta a scris:

Analizati oportunitatea unei actiuni in instanta pentru obtinerea unei hotarari judecatoresti care sa tina loc de contract de vanzare cumparare


dezvoltati,va rog,optiunea asta?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Masina luata de la intermediar Bogdan97 Bogdan97 Salut. Am cumparat o masina de la un intermediar acum vreo 2 luni , eu nestiind ce va urma...Dar sa trec la subiectul principal... Intermediarul nu era ... (vezi toată discuția)
Am o problemă cu actele mașinii... Valentin444 Valentin444 Bună ziua, deci am cumpârat de la un intermediar o mașină care pe cartea mașini era un alt proprietar decât cel care mi-a oferit fiscalul eu nu am ... (vezi toată discuția)
Nu îmi eliberează fiscalul Moldoo Moldoo Buna ziua, am achiziționat o mașina pe data de 08.11.2017 din București, și de la data aceea nu vrea sa îmi elibereze fiscalul mașinii, țin sa precizez ... (vezi toată discuția)