Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inscriere masina (vanzator decedat)
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inscriere masina (vanzator decedat)

Salutari tuturor.treaba sta in felul urmator:acu 2 ani am achizitionat un vehicul pe care,cum necum,nu am reusit sa-l transcriu,iar acum ma lovesc de o problema,si anume:intre mine si proprietarul din acte mai exista un intermediar care o avut-o inregistrata doar la Primarie/Finante iar eu am nevoie de certificat fiscal de la ambii(dupa spusele celor de la intermedieri acte auto),asta n-ar fi o problema,numai ca proprietarul din acte o decedat intre timp.Iar acu va intreb ce variante am sa transcriu acest vehicul?
eu nu cred ca este necesar certificatul fiscal de la primul si daca totusi trebuie, adresati-va mostenitorilor defunctului
Analizati oportunitatea unei actiuni in instanta pentru obtinerea unei hotarari judecatoresti care sa tina loc de contract de vanzare cumparare
ynocentta a scris:

Analizati oportunitatea unei actiuni in instanta pentru obtinerea unei hotarari judecatoresti care sa tina loc de contract de vanzare cumparare

dezvoltati,va rog,optiunea asta?