Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Despre pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Despre pensii

Sant o pensionara cu o pensie de 600 lei,intrebarea mea este, ca pot sa mostenesc 50 % din pensia sotului meu decedat ? mentionez ca pensia sotului a fost 700 lei. Va multumesc.
La alegere:
-Pensia propie,sau
-50% din cea a sustinatorului(sotului decedat).
Amandoua nu permite legea.