Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatie elev dupa varsta de 18 ani
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatie elev dupa varsta de 18 ani

Am implinit in luna mai anul trecut 18 ani,dupa din cate imi aduc aminte am primit alocatia timp de o luna.Cererea pentru acordarea alocatiei am facuto acum 2 luni,in speranta ca banii sa se stranga si sa primesc o suma mai mare.Am presupus ca ar fi trebuit sa vina pana acum.Intrebarea mea este:Am facut o greseala facand asta,si nu o sa primesc banii?Din cate stiu am parcurs pasii pe care trebuia sa ii fac pentru cererea de alocatie,copie dupa buletin,completarea fisei tip,selectarea optiunii de primire a banilor,singurul lucru care acum ma ingrijoreaza e ca nu am depus la timp la secretariatul scolii unde invat.Cei de la secretariat au zis ca o sa trimita formularul,ca nu este o problema intarzierea.Va multumesc anticipat!
~ Conținut șters la cerere ~
Veti primi retroactiv banii pe alocatie , in caz contrar sesizati ANPIS - Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială, email : anps@prestatiisociale.ro