Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta medicala -concurs
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta medicala -concurs

buna ziua. doresc sa particip la un concurs la scoala nationala de grefieri,si printre documentele solicitate se numara si o adeverinta medicala din care sa rezulte aptitudinea de a putea exercita profesia..in speta,aceea de grefier ,dar nu se specifica clar de catre cine sa fie eliberata,de catre ce unitate medicala...nu stiu catre cine sa ma adresez..medicului de familie , catre o unitate medicala specializata...etc..va rog sa ma indrumati catreinca nu mi-ai spus.... cine sa ma adresez pentru a mi se elibera aceasta adeverinta medicala...va multumesc!
Adeverinta o puteti lua de la medicul de familie.