Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal

Situatie- un angajat se intoarce din concediu ingrijire copil pana la 2 ani,face cerere de incetare a suspendarii si concomitent si incetare CIM incepand cu data de 13.03.2015 (cererea este cu data de 03.03.2015).
-Se opereaza in Revisal incetarea suspendarii
-Se intocmeste act aditional de modificare salariu-la momentul incetarii suspendarii este cu salariul minim din 2013.
-Se intocmeste decizia de incetare CIM.
Intrebari-
1..Cele expuse mai sus sunt corecte?
2.Se poate opera cu data de astazi in Revisal
3.Pentru ziua de 13.03.2015 cum este corect -sa fie prezent la serviciu?
Pasii sunt urmatorii:
- incetare suspendare c.i.m.
- modificare salariu
- incetare c.i.m.

Data incetarii c.i.m.poate fi zi lucratoare.