Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare CIM fara actualizare salariu minim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare CIM fara actualizare salariu minim

O salariata se intoarce din CCC, iar dupa o saptamana isi inceteaza contractul de munca cf. art. 55(b). S-a opertat si transmis in ReviSal incetarea suspendarii si incetarea contractului de munca, fara a opera si modificarea salariului minim pe economie la 1450lei (la data intrarii in vigoare a salariului minim pe economie salariata se afla in CCC). Se mai poate opera modificarea salariului minim, dupa transmiterea incetarii?
Se mai poate face corectie in REVISAL.
Pasi:
- anulare incetare c.i.m.
- modificare salariu
- incetare c.i.m.
- generare fisier si transmis la ITM.
Buna ziua,
Va multumesc pentru raspunsul dumneavoastra. Am procedat asa cum ati recomandat!
Va doresc o zi minunata!