Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Plata chiriei specificate in contract, mai mica decat ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Plata chiriei specificate in contract, mai mica decat cea reala

Am incheiat un contract de inchiriere cu proprietarul unui spatiu comercial pe o per de 2 ani si suma de 500 lei, dar in realitate ii dau 2000 lei. De luna viitoare dk ii dau doar suma specificata in contract, ma poate da afară?
Depinde ce scrie in contract. Oricum, buna atitudine, n-am ce zice. Pur rromaneasca!
geoeric a scris:

Am incheiat un contract de inchiriere cu proprietarul unui spatiu comercial pe o per de 2 ani si suma de 500 lei, dar in realitate ii dau 2000 lei. De luna viitoare dk ii dau doar suma specificata in contract, ma poate da afară?

va dati seama ca viata lunga nu veti mai avea in spatiul respectiv plus vizite frecvente din partea autoritatilor, daca proprietarul vrea sa va excluda din acel loc.
~ Conținut șters la cerere ~