avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Plata chiriei specificate in contract, mai mica decat ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Plata chiriei specificate in contract, mai mica decat cea reala

Am incheiat un contract de inchiriere cu proprietarul unui spatiu comercial pe o per de 2 ani si suma de 500 lei, dar in realitate ii dau 2000 lei. De luna viitoare dk ii dau doar suma specificata in contract, ma poate da afară?
Cel mai recent răspuns: MYRA CIMPEAN , Avocat 23:47, 12 Martie 2015
Depinde ce scrie in contract. Oricum, buna atitudine, n-am ce zice. Pur rromaneasca!
geoeric a scris:

Am incheiat un contract de inchiriere cu proprietarul unui spatiu comercial pe o per de 2 ani si suma de 500 lei, dar in realitate ii dau 2000 lei. De luna viitoare dk ii dau doar suma specificata in contract, ma poate da afară?



va dati seama ca viata lunga nu veti mai avea in spatiul respectiv plus vizite frecvente din partea autoritatilor, daca proprietarul vrea sa va excluda din acel loc.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Denuntare unilaterala a contractului de locatiune incheiat pe durata determinata ancacornelia ancacornelia buna ziua, am incheiat un contract de locatiune pana in oct 2019 cu urm prevederi la capitolul Incetarea Contractului: - prin denuntare unilaterala al ... (vezi toată discuția)
Evacuare chiriasi cu contract simib101 simib101 Buna ziua, as avea nevoie de ajutor. Sunt chirias si imi platesc in fiecare luna toate cheltuielile inclusiv banii pe chirie. Acum cateva zile proprietara a ... (vezi toată discuția)
Denuntare unilaterala contract inchiriere aleodor27 aleodor27 Poate fi denuntat unilateral un contract de inchiriere pe perioada determinata(conf. art.1276 ALIN.2 NCC), in conditiile in care nu a fost prevazuta aceasta ... (vezi toată discuția)