Forum Discuţii juridice Executare silită top factoring
Discuție deschisă în Executare silită

top factoring

In anul 2009 nu am platit 2 facturi la cosmote 200 lei mi sa rezilit contractul contra sumei de 87 lei. Acum m-au sunat de la top factoring si mi-au comunicat ca am de plata 2100 lei cu penalitati si daca mu achit in 4 rate ma executa silit
nu ii luati in seama.
De ce nu ar trebui luati in seama ?
pai de ce i-ar lua acum in seama cand scadenta facturilor a fost in 2009 si suntem in 2015? Poate doar daca vrea sa le dea motiv sa il sacaie in continuare.
Nu au decat sa il actioneze pe om in judecata unde va avea ocazia sa se apere.