avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită top factoring
Discuție deschisă în Executare silită

top factoring

In anul 2009 nu am platit 2 facturi la cosmote 200 lei mi sa rezilit contractul contra sumei de 87 lei. Acum m-au sunat de la top factoring si mi-au comunicat ca am de plata 2100 lei cu penalitati si daca mu achit in 4 rate ma executa silit
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:14, 12 Aprilie 2015
nu ii luati in seama.
De ce nu ar trebui luati in seama ?
pai de ce i-ar lua acum in seama cand scadenta facturilor a fost in 2009 si suntem in 2015? Poate doar daca vrea sa le dea motiv sa il sacaie in continuare.
Nu au decat sa il actioneze pe om in judecata unde va avea ocazia sa se apere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Debit persoana decedata la mostenitor marius_vlad marius_vlad Buna ziua, Am urmatoarea problema si as aprecia sfatul dvs : In urma cu o zi am primit o notificare de la compania TOP FACTORING cu privire la un debit ... (vezi toată discuția)
Top factoring venomok venomok Buna ziua, am si eu o nelamurire, in data de ieri adica 23 martie 2015 m-am trezit acasa cu o persoana ce reprezinta top factoring . Eu am avut un abonament la ... (vezi toată discuția)
De unde stiu cand datoria s-a prescris? maryn1982 maryn1982 am si eu o intrebare am avut un abonament nu mai stiu anul dar cred ca in 2009 2010 la cosmote in care am avut o factura de 420 roni si nu am mai ... (vezi toată discuția)