Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare i.i.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare i.i.

Actele pentru infiintarea unei i.i. se intocmesc numai in localitatea (judetul) de domiciliu?
Cum se procedeaza in cazul in care se vrea ca sediul social sa fie in alt judet decat cel de domiciliu.
multumesc.
Cererea de inregistrare in registrul comertului si de autorizare a functionarii se depune la registrul comertului de pe langa tribunalul din judetul in care solicitantul isi stabileste sediul profesional.