Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa post - registrator medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa post - registrator medical

Buna ziua.
As avea si eu o mare rugaminte, am nevoie de fisa postului pentru registrator medical angajat la un Cabinet medical individual - Medicina de familie.
Va multumesc anticipat
Cabinet medic de familie________________________ VIZAT

FISA POSTULUI

NUMELE_____________________
PRENUMELE_________________
DENUMIREA POSTULUI: registrator medical
NIVELUL POSTULUI: de executie

ATRIBUTII
1. Intocmeste si inregistreaza fisele medicale ale bolnavilor examinati.
2. Primeste documentatia medicala a bolnavilor iesiti din spital, a scrisorilor medicale ale doctorilor specialisti la care pacientilor li s-a dat trimitere in vederea investigatiilor de specialitate.
3. Introduce pe calculator diferite date si lucrari primite de la medicul de familie.
4. Inregistreaza retetele eliberate de medicul de familie, inregistreaza concediile medicale si adeverintele medicale eliberate pacientilor.
5. Clasifica foile de observatie ale bolnavilor iesiti,conform regulamentului de ordine interioara.
6. Tine evidenta datelor statistice pe formulare stabilite de MS.
7. Comunica decesele si tine evidenta certificatelor de deces.
8. Tine evidenta gravidelor si a prezentarii acestora la medic.
9. Primeste si tine evidenta corespondentei din partea CAS, DSP, pe ani si pe probleme.
10. Pastreaza in conditii optime toate documentele cabinetului.
11. Se ocupa de aprovizionarea cu rechizite si imprimate.
12. Se ocupa de toate problemele care tin de arhiva.
13. Raspunde de evidenta certificatelor medicale.
14. Efectueaza plata salariilor altor angajati ai cabinetului.
15. Tine evidenta bolnavilor cuprinsi in programe de sanatate.
16. Intocmeste situatia activitatii,lunar si le transmite la CAS.
17. Executa si alte sarcini primite din partea medicului de familie.
Medic de familie, Luat la cunostinta,

Data___________
;)
Corina Capotã, Avocat
As dori fisa postului pentru medic specialist medicina interna care isi desfasoara activitatea intr-un cabinet privat. Multumesc