avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1906 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Legea359/2004 art15 alin1 lit.a
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Legea359/2004 art15 alin1 lit.a

Buna seara,
referitor la acest articol din legea 359/2004, nu inteleg la ce se refera.
Adica daca intr-o locatie a functionat un magazin,care s-a inchis,in acea locatie nu este voie sa se mai deschida un magazin cu acelasi profil timp de trei ani?
Sau la ce se refera explicit acest articol.
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Incepere activitate intreprindere individuala frozzzen frozzzen Buna ziua. Doresc sa deschid o intreprindere individuala cu profil ,,atelier tamplarie''. Va rog sa-mi spuneti daca, in conditiile in care inchiriez utilajele ... (vezi toată discuția)
Ca sã funcţioneze ca aprozar mai am nevoie de avize de la dsv, isu etc? Kameleon1976 Kameleon1976 Bunã seara! De curînd am înfiinţat un PFA cu profil legume-fructe în ideea de a deschide un aprozar. Am gãsit un spaţiu de închiriat unde a funcţionat ... (vezi toată discuția)
Inchidere magazin MihaelaTop MihaelaTop Buna ziua Am o I.I NEPLATITOARE DE TVA.Am avut un magazin de haine SH pe care l-am inchis acum cateva luni;a functionat vreo 3 luni. Nu am depus la Fisc ... (vezi toată discuția)