avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ca sã funcţioneze ca aprozar mai am nevoie de avize ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ca sã funcţioneze ca aprozar mai am nevoie de avize de la dsv, isu etc?

Bunã seara! De curînd am înfiinţat un PFA cu profil legume-fructe în ideea de a deschide un aprozar. Am gãsit un spaţiu de închiriat unde a funcţionat în acel spaţiu un magazin alimentar. Întrebarea mea este: ca sã funcţioneze aprozarul mai am nevoie de avize de la dsv,isu etc? Acel magazin s-a închis deoarece patronul este plecat din ţarã.
Ultima modificare: Vineri, 1 Octombrie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:00, 1 Octombrie 2021
Principalele autorizații și avize necesare pentru deschiderea unui magazin alimentar sau mixt: COD CAEN 4711 sau 4719:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coduri caen magazin mixt brindusaF brindusaF Am un magazin mixt cu functionare pe CAEN 4711 si 4799. As vrea sa stiu daca pentru a comercializa paine, preparate din carne, legume si fructe proaspete, ... (vezi toată discuția)
Cod caen adina23 adina23 buna ziua, Vreau sa deschid un srl, sunt inca in faza actelor, si am o nelamurire asupra codului CAEN, care cod caen ar fi potrivit pentru un magazin mixt si ... (vezi toată discuția)
Magazin alimentar- intreprindere individuala WEGA67 WEGA67 Ce cod CAEN pot folosi ptr. deschiderea unui magazin alimentar pentru o intreprindere individuala??? (vezi toată discuția)