Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ca sã funcţioneze ca aprozar mai am nevoie de avize ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ca sã funcţioneze ca aprozar mai am nevoie de avize de la dsv, isu etc?

Bunã seara! De curînd am înfiinţat un PFA cu profil legume-fructe în ideea de a deschide un aprozar. Am gãsit un spaţiu de închiriat unde a funcţionat în acel spaţiu un magazin alimentar. Întrebarea mea este: ca sã funcţioneze aprozarul mai am nevoie de avize de la dsv,isu etc? Acel magazin s-a închis deoarece patronul este plecat din ţarã.
george-neagu, moderator
Principalele autorizații și avize necesare pentru deschiderea unui magazin alimentar sau mixt: COD CAEN 4711 sau 4719:
[ link extern ]