Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Termen apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Termen apel

Buna ziua,
Suntem parat intr-un proces in care reclamant este o societate aflata in insolventa. Obiect proces: pretentii. S-a dat o incheiere in care scrie ca se poate face apel, fara a spune termenul. Termenul in care noi putem face apel este cel de la art. 468 alin. 1, adica 30 zile de la comunicare, sau este un alt termen, reglementat de alta lege?
Termenul de apel ,daca se judeca dupa Noul Cod Proc.Civila este 30 zile de la comunicare.